IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej zwycięzcą II edycji WMSS

Autor: wmss.pl fot. wmss.pl
2022-06-21 18:39:01

Poznaliśmy triumfatora II edycji Warszawskich Mistrzostw Szkół Średnich! Po emocjonującym finale, w którym ostatnia akcja mogła zadecydować o dogrywce, zwyciężyło IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej!

W półfinałach ekipy IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej i CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta bez problemów poradziły sobie ze swoimi rywalami i zameldowały się w finale. W meczu o trzecie miejsce bardzo długo prowadziło Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. A. Frycza Modrzewskiego, ale dosłownie w ostatniej sekundzie meczu losy spotkania odwrócił rzut Antoniego Bielińskiego, którego trafienia dało III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Sowińskiego zwycięstwo 37:36.

Jak się okazało, finałowa potyczka także była bardzo wyrównana. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, o wszystkim decydowały detale. Na 5 sekund przed końcem meczu IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej prowadziło 16:14. Przerwa na żądanie dla CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta pozwoliła tej drużynie rozrysować ostatnią akcję czwartej kwarty. Dogrywkę swojej ekipie mógł zapewnić Jacek Mogielnicki, ale jego rzut nie trafił do kosza. „Hoffmanowa” cieszyła się ze zwycięstwa 16:14  oraz triumfu w II edycji Warszawskich Mistrzostw Szkół Średnich.

Wyniki turnieju finałowego II edycji WMSS:

I półfinał | III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Sowińskiego vs IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej 28:43
II półfinał | Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. A. Frycza Modrzewskiego vs CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta  23:47
Mecz o III miejsce | III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Sowińskiego - Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. A. Frycza Modrzewskiego 37:36
Finał | IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej - CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta  16:14